poniedziałek, 25 listopada 2019

Barbie #29

Zostały mi jeszcze z 3 lalki do opisania, ale dzisiaj chciałam przestawić pachnącą nowością zdobycz. Może ktoś się nad nią zastanawia to albo przekonam albo zniechęcę. ;) Mam słabość do ciemnych i mrocznych panien i na mojej wishliście pozostały same takie okazy... więc gdy wiadomość o dzisiejszej gwieździe pojawiła się w mediach społecznościowych to wiedziałam, że ją też chce mieć. Zamówiłam lalkę w przedsprzedaży na amazonie i cena była w miarę w porządku. Jej ilość jak na Gold Label jest dość duża bo jest to 21 200 sztuk. Przybyła do mnie w swoim shipper boxie, owinięta w ten biały cienki papier (pierwszy raz miałam przyjemność to otwierać ;) ).
Przedstawiam Wam Star Wars Darth Vader Barbie... <dum dum dum dum-da-dum dum-da-dum>Pudełko jest bardzo oryginalne i efektowne, ale dość trudne w ekspozycji (dużo zajmuje) i ciężkie w fotografowaniu (te załamane plastiki wszystko odbijają i mało widać lalkę dlatego następne zdjęcia są robione z lampą). Część papierowa jest zrobiona z grubej matowej tektury. Po zdjęciu plastikowej opaski, otwierają się dwie połówki pudełka przedstawiające: po lewej postać Darth Vadera którym była inspirowana lalka, a po prawej rysunek koncepcyjny lalki.


Strój lalki jest inspirowany Darth Vaderem stąd wszechogarniająca czerń z małym dodatkiem czerwonego. Lalka jest ubrana w czarną bluzkę na którą nałożony jest plastikowy niezdejmowany gorset, ołówkową panelową spódnicę oraz najprawdopodobniej rajtuzy. Rękawy są zrobione z lakierowanej przeszywanej skóry - nie wiem czy to część bluzki czy są one dodatkowo nakładane. Na nogach ma długie czarne kozaki z czerwonym akcentem. Całość dopełnia długa czarna peleryna. Lalka w pudełku jest umieszczona na specjalnym Star Wars'owym stojaku.


Ciało lalki to model muse z obiema rękami zgiętymi. Mold to Louboutin (2009). Makijaż widoczny jest minimalny: są to czerwone usta i czerwone paznokcie. Czarne okulary razem z krótkimi czarnymi podkręconymi włosami miały nawiązywać do hełmu Darth Vadera. Chciałabym bardzo zdjąć jej okulary żeby zobaczyć jej oczy ale pudełko jest dość mocno obklejone i bez naruszenia go nie da się dostać do środka. W moim egzemplarzu jeszcze te okulary są trochę przekrzywione na lewą stronę i z chęcią bym je wycentrowała. Lalka jeszcze ma na szyi tzw. choker, a przy pasku ma torebkę nawiązującą do urządzenia Darth Vadera które pomagało mu oddychać.
Myślę że to bardzo interesujące przestawić Barbie w stylizacji nawiązującej do tak charakterystycznej filmowej postaci. Myślę że projektantowi udało się to zrobić, bo Barbie wygląda na bardzo władczą i pewną siebie.


Star Wars x Barbie Darth Vader (Gold Label)
Facemold: 2009 (Louboutin)
Rok: 2019
Nr katalogowy: GHT80

fot. ze strony barbie.mattel.com

3 komentarze:

 1. Intrygująca dziewczyna! Gratuluję zakupu!
  Ps. Od razu poszperałam w sieci, bo byłam ciekawa jej spojrzenia...

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjny pomysł na serię kolekcjonerską i naprawdę świetne wykonanie. Gratuluję niesamowitej postaci w kolekcji :)
  P.S. Też już lecę szukać co skrywa się za okularami :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O B Ł Ę D A L N A ♥

  (pragnę i pożądam -
  przez Ciebie, o Lady)

  OdpowiedzUsuń