sobota, 11 lutego 2012

Barbie #9

Jeszcze jakiś czas temu mój zamysł kolekcji to było posiadanie jak najbardziej różnorodnych lal. Szukając lalki z ciemnymi włosami i czerwonymi ustami miałam na oku pewną fashionistkę, lecz nie była ona jeszcze dostępna w sklepach. Wtedy na allegro zobaczyłam dzisiejszą bohaterkę - Spain Barbie z serii 'Dolls of the World'.
Wpasowała się ona jednocześnie w mój obecny profil kolekcji, a mianowicie: panny piękne i olśniewające, najlepiej w strojnych sukniach, na widok których nikt nie powie, że to 'laleczki dla dzieci' czy 'będą w sam raz jak będzie kiedyś córka'... ;)
Lalka była wyjęta z pudełka przez poprzedniego właściciela, ale przybyła do mnie z pudełkiem i w idealnym stanie. Nie przeszkadza mi to, że nie jest w pudełku jak inne, bo w przyszłości, gdy nastąpi odpowiedni czas, zakupię witrynkę i uwolnię lalki, aby je pięknie eksponować w niej. Na razie, ta lalka stoi sobie na meblach, nie z resztą lalek w pudełkach.Lalka jest ubrana w niezdejmowalną, piękną suknię z czerwonej satyny, ozdobioną na dolę falbanami czarnej koronki. W pasie ma czerwoną różę a na ręku kawałek koronki imitujący wachlarz. Barbie posiada biżuterię w postaci 'złotych' kolczyków z dodatkiem czerwonych 'kamieni' oraz podobną zawieszkę na szyi przywiązaną czarną tasiemką. Na stopach ma czarne sandałki. Na głowie ma grzebień, który trzyma czarny welon obszyty haftem, takim samym jaki jest przy dekolcie. Lalka prezentuje się imponująco w tym stroju.Ciało lalki to tzw. Shani-body. Lalka posiada mold Lara (1998) z brązowymi oczami i oprawą w tym samym kolorze, czerwone usta oraz pieprzyk. Włosy lalki są w większości brązowe z dodatkiem czarnych co tworzy śliczny kolor błyszczący się w słońcu. Po bokach są skręcone, aby z tyłu zostać związane z kucykiem przez opleciony warkoczyk.


Spain Barbie (Pink Label)
Facemold: 1998 (Lara)
Rok: 2007
Nr katalogowy: L95833 komentarze:

  1. Wspaniała lalka ;). Ma wspaniały welon : D

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowna - też ją mam! Uwielbiam jej twarz - jej oczy hipnotyzują! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Hello from Spain: congratulations for buying the Barbie of my country. I have it goes in the cover photo of my blog. I pulled the dress and sewed a button to re-inserting it. She is very pretty. keep in touch with blog blog

    OdpowiedzUsuń