niedziela, 18 grudnia 2011

Barbie #5

Kolejna prezentowana Barbie to playline, ale trochę kolekcjonerski. Jest jedną z upamiętniających 50-lecie lalki Barbie. Lalka jest współczesnym odwzorowaniem pierwszej Barbie.
Jest raz nazywana 'Bathing Suit' z uwagi na swój strój kąpielowy, bądź 'Then and Now'. W tej wersji na pudełku nie ma w sumie żadnej nazwy.
Z jednej strony pudełka jest grafika pierwszej Barbie z 1959, z drugiej Barbie z 2009 roku. Ciekawe też są grafiki umieszczone z tyłu pudełka - za lalką.
Lalka ma ciałko Belly Button(1998), natomiast mold Mackie(1991). Ciekawa jest jej fryzura - włosy związane w kucyk oraz podkręcona grzywka. Podobają mi się też te okrągłe różowe kolczyki, które przypominają mi te używane w czasach panowania Superstarów.


Barbie Bathing Suit/Then and Now/50th Anniversary
Facemold: 1991 (Mackie)
Rok: 2008
Nr katalogowy: P6508


4 komentarze:

 1. Ta Barbie to lalka, która ani trochę nie trafia w mój gust. ;) Ale fajnie nawiązuje do 1st i pokazuje jak lalki zmieniły się przez te 50 lat ;)
  Czekam na te kolekcjonerskie egzemplarze :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. a mi podoba się!jest tak inna od wszelakich Vintage Barbie :) trochę za słodziutka,ale i tak ładna!
  :) czekam na kolejne posty!i witam początkującą jak ja lalkarę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta lalka to interesująca warjacja na temat no.1. Widac sporo powiązań pomiędzy nimi, jak na palyline wygląda również na porządnie wykonaną. Róznie to u Mattela ostatnio bywa :) Gratuluję ślicznotki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję dziewczyny za komentarze. Bardzo mi miło. :)

  OdpowiedzUsuń